Podmínky ochrany soukromí

Na ochraně Vašeho soukromí nám záleží. Jsme zavázáni chránit jakékoliv osobní informace, které nám poskytnete. Tento dokument, který je průběžně aktualizován, popisuje, jakým způsobem používáme Vaše osobní údaje. Najdete zde také informace o tom, jak nás kontaktovat v případě, že máte dotazy týkající se osobních údajů.

Rentalcars.com nabízí pronájem vozů a doplňkových produktů prostřednictvím vlastních webových stránek a mobilních aplikací a dalších on-line platforem, mezi které patří partnerské webové stránky. Veškeré zde uvedené podmínky se vztahují na všechny zmíněné platformy.

Soukromí

Jaký typ osobních údajů Rentalcars.com používá?

Když si pronajmete vůz nebo požádáte o cenovou nabídku, poprosíme Vás o informace potřebné k tomu, abychom Vám dokázali poskytnout to, co si přejete. Jedná se o informace jako je jméno řidiče, věk, kontaktní údaje (telefonní číslo, e-mailová a poštovní adresa), datum a místo narození, údaje v cestovním pasu, řidičském průkazu a platební údaje.

Pro větší pohodlí si můžete vytvořit uživatelský účet. V účtu si můžete uložit osobní nastavení a zobrazit a spravovat své rezervace.

Určité údaje můžeme také shromažďovat i v případě, že při návštěvě naší webové stránky nevytvoříte rezervaci vozu. Mezi tyto údaje patří IP adresa a typ internetového prohlížeče, který používáte a informace o Vašem počítačovém operačním systému, verzi aplikace, jazykových nastaveních a počtu stránek, které navštívíte. V případě, že využíváte mobilní zařízení, můžeme shromažďovat údaje, které toto zařízení identifikují a údaje týkající se jeho nastavení, charakteristik a informací o poloze. Můžeme také shromažďovat a zpracovávat údaje týkající se dalších aplikací instalovaných na Vašem mobilním zařízení (tj. název, popis a kategorie). Přestože nám žádné z uvedených údajů nemohou prozradit informace o Vaší osobě, jsou stále považovány za osobní údaje.

Údaje o Vás můžeme také získat v případě, že využijete některé služby sociálních médií.

Proč společnost Rentalcars.com shromažďuje a využívá Vaše osobní údaje?

 • Rezervace: Vaše osobní údaje využíváme především z důvodu dokončení a správy Vaší rezervace a abychom je mohli poskytnout dodavateli vozu. Můžeme je také použít k dokončení a správě rezervací dodatečných produktů (jako je například pojištění) a k poskytnutí příslušnému dodavateli.
 • Zákaznický servis: Poskytujeme mezinárodní zákaznický servis, a to 24/7 a ve více než 40 jazycích. Sdílení Vašich osobních údajů s našimi operátory po celém světě nám umožňuje reagovat kdykoliv nás potřebujete, například při hledání vhodného vozu nebo v případě jakýchkoliv dotazů.
 • Hodnocení zákazníků: Vaše kontaktní údaje mohou být použity pro zaslání krátkého dotazníku týkajícího se pronájmu Vašeho vozu. Díky tomu budeme moci vylepšovat naše služby a služby poskytované našimi partnery.
 • Marketingové aktivity: Vaše údaje také používáme pro marketingové aktivity v rámci povoleném zákonem. Například:
  • Můžeme Vás kontaktovat prostřednictvím pošty, e-mailu nebo SMS zprávy ohledně našich novinek a nabídek, a to včetně informací o produktech, službách, nabídkách, nových produktech nebo službách a nadcházejících událostech či soutěžích nás a našich sesterských společnosti nebo partnerů. Souhlas vyslovíte kliknutím na tlačítko "Rezervovat". Pokud s uvedeným nesouhlasíte, stačí zaškrtnout příslušné políčko (z odběru se můžete také odhlásit kliknutím na "Odhlásit" v e-mailu nebo nám zaslat SMS s textem STOP na číslo uvedené v některé z našich textových zpráv).
  • Můžeme Vás kontaktovat prostřednictvím telefonu, e-mailu a/nebo SMS zprávy ohledně dodatečných produktů, které nejsou zahrnuty ve Vaší rezervaci. Souhlas opět vyslovíte kliknutím na tlačítko "Rezervovat" na stránce pro provedení rezervace. Pokud s uvedeným nesouhlasíte, stačí zaškrtnout příslušné políčko.
  • Na základě informací, které s námi sdílíte, se Vám na naší webové stránce, v mobilních aplikacích a na webových stránkách třetích stran včetně sociálních médií mohou ukazovat personalizované nabídky.
 • Ostatní komunikace: V některých případech Vás můžeme kontaktovat prostřednictvím e-mailu, telefonu nebo SMS zprávy v závislosti na kontaktních údajích, které s námi sdílíte. Důvodů může být několik:
  • Zpracování a odpovídání na Vaše požadavky.
  • V případě, že nedokončíte svoji online rezervaci, je možné, že Vám o této skutečnosti zašleme připomenutí. Tuto službu považujeme za užitečnou, jelikož díky ní můžete pokračovat v rezervaci bez nutnosti hledat vybraný vůz znovu a zadávat veškeré údaje od začátku.
  • Pokud využijete naše služby, je možné, že Vám zašleme dotazník nebo Vás požádáme o ohodnocení Vaší zkušenosti.
  • Můžeme Vám také zasílat další materiály týkající se Vaší rezervace, jako například informace o tom, jak v případě pomoci kontaktovat Rentalcars.com nebo dodavatele Vašeho vozu. Můžeme Vám také zaslat souhrnné informace o Vašich předchozích rezervacích.
 • Průzkum trhu: Naše zákazníky občas žádáme o účast na průzkumu trhu. Jakékoliv další informace, které nám poskytnete v rámci průzkumu trhu, budou použity pouze s Vaším svolením.
 • Odhalování a prevence podvodů: Vaše osobní údaje můžeme použít pro odhalování a prevenci podvodů a dalších nelegálních či nežádoucích aktivit.
 • Zlepšování našich služeb: Vaše osobní údaje používáme také pro analytické účely, pro vylepšení našich služeb a zkušeností našich zákazníků a pro zlepšení funkčnosti a kvality našich on-line služeb v oblasti cestovního ruchu.

Jak Rentacars.com sdílí Vaše údaje s třetími stranami?

V určitých případech můžeme Vaše osobní údaje sdílet se třetími stranami.

 • Společnost/i dodávající Váš vůz a/nebo dodatečné produkty: Aby bylo možné dokončit Vaši rezervaci, musíme relevantní informace ohledně dané rezervace zaslat společnosti (nebo společnostem), která dodává Váš vůz a/nebo dodatečné zarezervované produkty. Může se například jednat o Vaše jméno, věk, kontaktní údaje (e-mailovou a poštovní adresu a telefonní číslo), datum a místo narození, informace v cestovním pasu nebo řidičském průkazu, platební informace a další informace, které jste uvedl/a během rezervačního procesu.
 • Další společnosti v rámci korporace Renalcars.com: Abychom Vám mohli poskytovat asistenci při vytváření pronájmu i během něj, můžeme Vaše údaje sdílet s dalšími společnostmi v rámci korporace Rentalcars.com (prohlédněte si O Rentalcars.com). Vaše údaje mohou být také sdíleny s naší mateřskou společností The Priceline Group a našimi sesterskými společnostmi (tj. Agoda.com, Booking.com, priceline.com, KAYAK a OpenTable) a použity při poskytování zákaznické podpory a pro zasílání nabídek týkajících se cestování, které by Vás mohly zajímat.
 • Poskytovatelé služeb třetích stran: Ke zpracování Vašich osobních údajů můžeme také použít služeb třetích stran, které mohou údaje zpracovávat z důvodu uvedených výše. Údaje můžeme použít například k tomu, abychom Vás kontaktovali nebo Vaším jménem zaslali informace o Vaší rezervaci dodavateli vozu. Údaje mohou být také použity k úpravě naší webové stránky, marketingových aktivit a služeb zákaznického servisu. Pokud to Vaše rezervace vyžaduje, pro zajištění nebo garanci plateb můžeme také spolupracovat s poskytovateli platebních služeb třetích stran. Spolupracujeme také s poskytovateli reklamních služeb třetích stran, a to pro analytické účely a abychom na jejich platformách mohli nabízet naše služby. Všechny tyto třetí strany jsou vázány dohodami o zachování důvěrnosti a nejsou oprávněny k použití Vašich osobních údajů k jiným účelům, než které jsou zmíněny výše.
 • Naši business partneři: Pro distribuci vozů uvedených na naší webové stránce a mobilní aplikaci spolupracujeme s partnerskými webovými stránkami po celém světě. Pokud si na některé z těchto webových stránek vytvoříte rezervaci, mohou s námi sdílet některé z Vašich osobních informací. Stejně tak my můžeme sdílet Vaše informace s těmito stránkami. A to například pro marketingové účely, anebo proto, aby mohly spravovat Vaši rezervaci a jakékoli s ní související požadavky. V takovém případě jsou Vaše údaje chráněny zásadami ochrany osobních údajů těchto obchodních partnerů.
 • Příslušné orgány: Vaše údaje můžeme zpřístupnit vládním nebo vyšetřovacím orgánům pokud to vyžaduje zákon nebo právně závazné nařízení. Tím se rozumí soudní příkazy, předvolání a nařízení vyplývající z právních procesů a vyšetřování trestných činů. Osobní údaje můžeme také poskytnout, pokud je to nezbytné z důvodu prevence, odhalování a stíhání trestných činů.

Jak Rentalcars.com používá mobilní zařízení?

Disponujeme bezplatnými mobilními aplikacemi pro různá mobilní zařízení. Tyto aplikace shromažďují a zpracovávají vaše osobní údaje velmi podobným způsobem, jako naše webové stránky. Také Vám umožňují využít informace o aktuální poloze a najít tak lokální autopůjčovnu.

Bezpečnost

Jaká bezpečností opatření používá Rentalcars.com pro ochranu Vašich osobních údajů?

V souladu se zákony Velké Británie a Evropské unie o zabezpečení dat zajišťujeme adekvátní procedury, abychom zamezili neautorizovanému přístupu k osobním údajům a jejich zneužití.

Abychom ochránili Vaše osobní údaje, používáme potřebné obchodní systémy a procedury. Využíváme také bezpečnostní procedury a technická a fyzická omezení pro přístup k osobním údajům a jejich použití na našich serverech. Přístup k osobním údajům má pouze autorizovaný personál, který s daty pracuje.

E-mailové nabídky

Jak můžete regulovat naše reklamní e-maily?

Když vytvoříte rezervaci nebo si požádáte o cenovou nabídku, uvádíme, jakým způsobem je možné se odhlásit z odběru našich reklamních e-mailů a zpravodajů. Tyto e-maily můžete kdykoli přestat odebírat kliknutím na tlačítko "Odhlásit".

Kontakt

Jak můžete mít pod kontrolou údaje, které jste společnosti Rentalcars.com poskytl/a?

O přehled osobních údajů, které o Vás máme uloženy, si můžete zažádat e-mailem na dataprotectionofficer@rentalcars.com nebo poštou na adrese Sunlight House, Quay Street, Manchester, M3 3JZ, United Kingdom. Do předmětu zprávy prosím zadejte text „Subject Access Request“. Abychom ochránili Vaše údaje, je možné, že Vás vyzveme k poskytnutí dodatečných informací pro prokázání Vaší totožnosti. Pokud si všimnete, že jsou některé Vaše údaje chybné, dejte nám prosím vědět (e-mailem nebo poštou na uvedené adresy), abychom mohli chyby opravit.

Pokud máte jakýkoli dotaz, připomínku nebo komentář týkající se naší činnosti nebo těchto Podmínek o ochraně soukromí, zašlete nám e-mail na adresu dataprotectionofficer@rentalcars.com a v předmětu zprávy uveďte "Privacy". Rentalcars.com má své sídlo na adrese Sunlight House, Quay Street, Manchester, M3 3JZ, Velká Británie.