Usługi wynajmu samochodów oferowane za pośrednictwem strony eSky są świadczone przez spółkę TravelJigsaw Limited pod marką eSky. TravelJigsaw Limited i eSky są niezależnymi administratorami danych osobowych. informację o ochronie prywatności eSky można znaleźć pod adresem https://www.esky.pl/terms-and-conditions.

Informacja o ochronie prywatności

Cenimy Twoją prywatność. Zobowiązujemy się do ochrony wszelkich danych osobowych udostępnianych nam przez Ciebie. Niniejszy dokument, który od czasu do czasu aktualizujemy, opisuje, co dzieje się z Twoimi danymi osobowymi. Określa również możliwe sposoby kontaktu z nami w przypadku jakichkolwiek pytań.

W Rentalcars.com oferujemy produkty związane z wypożyczaniem samochodów za pomocą naszych własnych stron internetowych oraz aplikacji mobilnych, jak również innych „platform” internetowych, np. witryn partnerskich. Niniejsza polityka obowiązuje dla wszystkich tych platform.

Prywatność

Jakiego rodzaju dane osobowe wykorzystuje Rentalcars.com?

Kiedy rezerwujesz samochód lub pytasz o cenę, prosimy Cię o informacje potrzebne nam do zrealizowania usługi. Może to być imię i nazwisko kierowcy, jego wiek, dane do kontaktu (e-mail, adres, numer telefonu), data i miejsce urodzenia, dane paszportu, dane prawa jazdy czy informacje dotyczące płatności.

Dla ułatwienia możesz założyć sobie konto użytkownika. Pozwala ono na zapisanie ustawień osobistych, a także przeglądanie oraz zarządzanie rezerwacjami.

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje, nawet jeśli nie rezerwujesz samochodu. Może to być m.in. adres IP oraz przeglądarka, jakiej używasz, a także informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach. Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Możemy również otrzymywać informacje o Tobie w chwili, gdy korzystasz z niektórych usług mediów społecznościowych.

Dlaczego Rentalcars.com zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

 • Rezerwacje: Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.
 • Obsługa klienta: Służymy pomocą całą dobę w ponad 40 językach. Udostępnienie Twoich danych personelowi działu obsługi klienta pozwala nam pomóc Ci w chwilach, gdy tego potrzebujesz, np. gdy możemy pomóc Ci znaleźć samochód lub odpowiedzieć na Twoje zapytania.
 • Opinie klientów: Możemy wykorzystać Twoje dane kontaktowe, by wysłać Ci krótką ankietę dotyczącą Twojego wypożyczenia. Pomoże nam ona poznać i poprawić jakość usług świadczonych przez nas i naszych partnerów.
 • Działania marketingowe: Wykorzystujemy Twoje dane osobowe do działań marketingowych zgodnych z prawem. Dla przykładu:
  • Możemy wykorzystać je, by skontaktować się z Tobą drogą pocztową, telefoniczną, e-mailową lub SMS-ową w sprawie najnowszych informacji, ofert lub aktualizacji, w tym szczegółów o naszych towarach i usługach (lub tych oferowanych przez spółki z naszej grupy lub partnerów afiliacyjnych), a także w sprawie ofert specjalnych, zniżek lub promocji, nowych produktów i usług, jak również nadchodzących wydarzeń lub konkursów. Wyrażasz na to zgodę, klikając „Rezerwuj teraz” w formularzu rezerwacyjnym, chyba że zrezygnujesz z tej opcji, zaznaczając odpowiednie pole (możesz również zrezygnować w dowolnej chwili, klikając „Wypisz się z newslettera” w e-mailu lub wysyłając SMS o treści STOP).
  • Możemy wykorzystać je, by skontaktować się z Tobą telefonicznie, e-mailowo i/lub za pomocą SMS w sprawie informacji o produktach związanych z udziałem własnym, których nie obejmuje Twoja rezerwacja. Na to również wyrażasz zgodę klikając „Rezerwuj teraz” w formularzu rezerwacyjnym, chyba że zrezygnujesz z tej opcji, zaznaczając odpowiednie pole.
  • Na podstawie informacji, które nam udostępniasz, możesz napotkać wybrane dla Ciebie oferty na naszych stronach, w aplikacjach mobilnych lub na stronach podmiotów trzecich, m.in. portalach społecznościowych.
 • Komunikacja innego rodzaju: Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:
  • Zachodzi potrzeba odpowiedzi na Twoją prośbę lub podjęcia działania w związku z nią.
  • Twoja rezerwacja online nie została sfinalizowana, więc wyślemy Ci przypomnienie, by to zrobić. Z naszego punktu widzenia jest to pożyteczna usługa, która pozwala Ci na dokończenie rezerwacji bez konieczności ponownego wyszukiwania samochodu lub wypełniania wszystkich danych rezerwacji od nowa.
  • W przypadku korzystania z naszych usług, możemy przesłać Ci kwestionariusz lub poprosić Cię o ocenę Twoich doświadczeń.
  • Możemy również przesyłać Ci inne materiały związane z Twoją rezerwacją, np. informacje dotyczące kontaktowania się z Rentalcars.com lub dostawcą samochodu w przypadku, gdy potrzebujesz pomocy – lub podsumowanie Twoich poprzednich rezerwacji.
 • Badania rynku: Niekiedy prosimy naszych klientów o wzięcie udziału w badaniach rynku. Wszelkie dane osobowe, które otrzymamy od Ciebie w trakcie badań zostaną wykorzystane jedynie za Twoją zgodą.
 • Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.
 • Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

W jaki sposób Rentalcars.com udostępnia Twoje dane stronom trzecim?

W określonych okolicznościach udostępnimy Twoje dane osobowe stronom trzecim.

 • Firma lub firmy dostarczające Twój samochód oraz produkty powiązane: W celu realizacji Twojej rezerwacji musimy wysłać odpowiednie dane rezerwacji do firmy lub firm dostarczających samochód i/lub produkty powiązane, które zostały zarezerwowane. Dla przykładu są to: Twoje imię i nazwisko, wiek, dane do kontaktu (e-mail, adres, numer telefonu), data i miejsce urodzenia, dane paszportu, dane prawa jazdy czy informacje dotyczące płatności lub dowolne preferencje podane przy rezerwacji.
 • Inne firmy z grupy spółek, do której należy Rentalcars.com: Dla zapewnienia wsparcia w procesie rezerwacji oraz wypożyczenia samochodu możemy udostępnić Twoje dane innym spółkom grupy, do której należy Rentalcars.com (patrz O Rentalcars.com). Twoje informacje mogą być również udostępnione naszej spółce matce (The Priceline Group) oraz naszym spółkom siostrom (np. Agoda.com, Booking.com, priceline.com, KAYAK oraz OpenTable), jak również analizowane w celu dostarczenia Ci spersonalizowanych usług oraz wysyłki ofert związanych z podróżowaniem, które mogą Cię zainteresować.
 • Strony trzecie będące dostawcami usług: Możemy wykorzystać strony trzecie będące dostawcami usług do przetwarzania Twoich danych osobowych w Twoim imieniu do celów opisanych powyżej. Dla przykładu, możemy je wykorzystać do kontaktu z Tobą lub do wysłania informacji w Twoim imieniu dla firmy dostarczającej samochód lub do zarządzania elementami naszej strony, centrum obsługi telefonicznej lub działań marketingowych. Gdy wymaga tego rezerwacja, możemy również współpracować z dostawcami usług płatniczych, będących stronami trzecimi, w celu usprawnienia płatności lub gwarancji zapłaty. Współpracujemy również z sieciami reklamowymi, będącymi stronami trzecimi, w celu realizacji usług marketingowych na innych platformach, jak również zatrudniać dostawców, będącymi stronami trzecimi, do celów analitycznych. Wszelkie strony trzecie będą związane umowami o poufności oraz nie będą miały pozwolenia na wykorzystywanie Twoich danych osobowych do innych celów niż te opisane powyżej.
 • Nasi partnerzy biznesowi: Współpracujemy ze stronami partnerskimi na całym świecie w celu dystrybucji samochodów na naszych stronach oraz aplikacjach mobilnych. Gdy dokonujesz rezerwacji na jednej z ich stron, mogą oni udostępnić nam niektóre Twoje dane osobowe. Podobnie możemy udostępnić im Twoje dane osobowe, np. do celów marketingowych lub po to, by podmioty te mogły zarządzać Twoją rezerwacją lub odpowiadać na Twoje pytania z nią związane. W tym kontekście Twoje dane osobowe podlegają politykom prywatności tych partnerów biznesowych.
 • Odpowiednie władze: Możemy udostępnić Twoje dane osobowe instytucjom państwowym lub organom ścigania, jeśli wymaga tego prawo (lub inne przepisy mające moc prawną). Tego rodzaju wymogi obejmują nakazy sądowe lubi inne nakazy wynikające z procedur prawnych lub śledztw kryminalnych. Możemy również ujawnić Twoje dane osobowe jeśli jest to absolutnie konieczne do przeciwdziałania, wykrywania lub ścigania przestępczości.

W jaki sposób Rentalcars.com korzysta z urządzeń mobilnych?

Dysponujemy aplikacjami na różne urządzenia mobilne. Są to aplikacje, za pośrednictwem których również zbieramy i przetwarzamy Twoje dane. Działa to na podobnej zasadzie, co pobieranie danych za pośrednictwem strony internetowej, z tą różnicą, że urządzenia mobilne mają również dostęp do informacji dotyczących Twojego położenia, co umożliwia znalezienie lokalnych wypożyczalni samochodów.

Bezpieczeństwo

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Rentalcars.com w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

E-maile marketingowe

Jak można kontrolować e-maile marketingowe?

Kiedy rezerwujesz samochód lub pytasz o cenę, wyjaśniamy Ci jak możesz zrezygnować z otrzymywania e-maili dotyczących marketingu i sprzedaży. Możesz również zrezygnować w dowolnej chwili, klikając „Wypisz się z newslettera” w każdym z e-maili.

Kontakt

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Rentalcars.com?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres dataprotectionofficer@rentalcars.com (w tytule umieszczając: „Data Query”) lub wysyłając pismo na adres: Sunlight House, Quay Street, Manchester, M3 3JZ, Wielka Brytania. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Jeśli masz jakieś pytania, uwagi lub komentarze do naszych praktyk lub do niniejszej Polityki Prywatności, wyślij nam e-mail na adres dataprotectionofficer@rentalcars.com (w tytule umieszczając: „Privacy”). Siedziba firmy Rentalcars.com znajduje się pod adresem Sunlight House, Quay Street, Manchester, M3 3JZ, Wielka Brytania.

ZASADY SPÓŁKI TRAVELJIGSAW INSURANCE LIMITED DOTYCZĄCE OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH